Çayelinde Kodlama Sınıfı Yenilenerek Hizmete Açıldı

Rize Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ’ın öncülüğünde il genelindeki ortaokullarda yürütülen Kodlama Eğitimi çalışmaları çerçevesinde, Çayeli Merkez Atatürk Ortaokulu Bilişim sınıfı bilgisayar ve diğer donanım malzemeleri bakımından zenginleştirilerek yeniden hizmete açıldı.

Açılışa İlçe Kaymakamı Sayın Oğuz ŞENLİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul idareci ve öğretmenleri ile okul aile birliği yönetici ve üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı Sayın Oğuz ŞENLİK, “Öğrencilerimizi, içerisinde yaşadığımız, bilgi çağı diye tanımlanan zaman diliminin gereğine uygun donanımda yetiştirmede kodlama eğitiminin etkili bir unsur olduğunu, bunun için bugün Merkez Atatürk Ortaokulunda yenilenerek hizmete açılan, içerisinde kodlama eğitimi faaliyetlerini yürüteceğimiz, bilişim teknolojileri sınıfının modern bir şekilde donatımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN de “Geleceğimizi inşa edecek bu yavrularımızın hayal dünyalarını zenginleştirecek bir eğitim öğretim ortamı hazırlamak bizler için en büyük sorumluluktur. Bu sorumluluğumuzun gereği olarak hizmete açtığımız bu sınıfın ülkemizin aydınlık yarınları için madde ve mana boyutunda donanımlı bireyler yetiştirilmesine vesile olmasını diliyorum. Geleceğin marka programlamacılarının buradan yetişeceğine inanıyorum” dedi.

Açılıştan sonra bilişim teknolojileri sınıfını gezen katılımcılar öğrencilerden kendi tasarımları olan oyunlar hakkında bilgi aldılar.  

Kısa bir müzik dinletisinden sonra Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Kodlama eğitimi çalışmalarında başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kodlama eğitimi alanındaki öncü çalışmalar yapan Merkez Atatürk Ortaokulu idareci ve bu çalışmalarda emeği olan öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Avatar

Adem TÜRK

KodlaRize Projesi İl Koordinatörü

Bir cevap yazın