Kodlama Eğitimi

 • 5. ve 6. sınıf öğrencileri için evlerinden çalışabilecekleri ve öğretmenlerin bu süreci takip edebileceği bir eğitim başlattık. Öğrenciler kullanıcı adı ve şifreleri ile kodlama sitesine giriş yapıp kodlama çalışmalarına devam edebilecekler. Bazı sitelerde kullanıcı girişi yapmadan da çalışma imkanı bulunmaktadır.
 • Takip edilecek dersler için haftalık bir çalışma planı hazırladık. Öğrenciler bu plana göre hangi gün hangi dersleri çalışacaklarını takip edebilecekler.
 • Öğrenciler arası uzaktan etkileşimi daha da arttırabilmek için hafta için her akşam saat 20:00'de sitemiz üzerinden online bilgi yarışması düzenliyoruz. Yarışmada öğrencilerin gün içinde çalıştıkları bölümlerden ve genel bilişim konularından sorular olacak.

27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Codemino sitesindeki Kutup Macerası derslerini  yandaki haftalık çalışma planına göre çalışabilirsiniz.

Bilgi yarışmasında bu derslerle ilgili sorular sorulacaktır.

ÖNCEKİ EĞİTİMLER

CODEMINO - KUTUP MACERASI - HAFTALIK ÇALIŞMA PLANI
Günler Konular
27 Nisan Pazartesi Ders 1 (İç İçe Döngüler)
28 Nisan Salı Ders 2 (While Döngüsü)
29 Nisan Çarşamba Ders 3 (Koşullar)
30 Nisan Perşembe Ders 4 (Koşullar 2)
1 Mayıs Cuma Ders 5 (While Döngüsü 2)
 • Kullanıcı adı ve şifre gerekiyor mu?

  Bu kodlama uygulaması için kullanıcı adı ve şifre gerekmiyor. Bu herkese açık bir site.

 • Kodlamaya Nasıl Başlayacağım?

  Kodlama eğitimi https://beeacademy.net/codemino adresinden yapılacaktır. Site ana sayfasından Codemino'yu seçin. Açılan sayfadan uzay macerasını'nı seçin.

 • Bilgi yarışmasına nasıl gireceğim?

  Bilgi yarışmasına da sayfanın en üstüne bulunan BİLGİ YARIŞMASINA GİRMEK İÇİN TIKLAYIN yazan düğmeye tıklayıp girebilirsiniz.